KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Collage/blandteknik 12296206
*
nr 1229 6206
Carmen Paas
(f. 1966), Sverige
Collage/blandteknik, "Dance improvisation". Signerad, daterad 2016. Mixed media collage, 150x110 cm
Carmen Paas, svensk bildkonstnär född 1966.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2019
kl 20:19:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/1 20:44:07
1
100 kr
20/1 23:56:33
2
300 kr
21/1 18:33:32
3
500 kr
21/1 18:41:19
4
600 kr
21/1 18:48:56
2
700 kr
21/1 18:54:55
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik carmen paas collage mixed media collage svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:06
*
Carmen Paas
Carmen Paas, svensk bildkonstnär född 1966.
nr 1229 6206
Carmen Paas
(f. 1966), Sverige
Collage/blandteknik, "Dance improvisation". Signerad, daterad 2016. Mixed media collage, 150x110 cm
Carmen Paas, svensk bildkonstnär född 1966.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/1 20:44:07 | 1 | 100 kr |
20/1 23:56:33 | 2 | 300 kr |
21/1 18:33:32 | 3 | 500 kr |
21/1 18:41:19 | 4 | 600 kr |
21/1 18:48:56 | 2 | 700 kr |
21/1 18:54:55 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik carmen paas collage mixed media collage svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:06